Ahşap Ev İmalatı

Bir ahşap evde yaşamaya karar verdiyseniz ahşap ev imalatı, doğru adımlar atıldığında karmaşık olmayan bir şüreçtir. Ahşap ev imalatında ilk adım olarak hayalinizdeki ahşap ev için iç ve dış mekan 3D projeleri çizilir. Uzman mimar ekibimiz beklentileriniz doğrultusunda, istediğiniz ahşap evin farklı tarz ve tasarımlarda çizimlerini beğeninize sunar.

Hızlı ve doğru bir şekilde projelendirilmiş ahşap evler, 3D iç ve dış mekan çalışmaları ile çok çeşitli yapılar inşa edilmesine olanak verirken, alanın verimli kullanılması, daha fazla ekonomik, çevresel ve mimari avantajlar sağlar.

 

Ahşap Ev İmalatı iki şekilde yapılmaktadır.

  1. Yığma Sistem :  Kütük, tomruk ya da kalasların üst üste yığılmasıyla duvarların oluşturulduğu sistemdir. Bu sistemde kolonlar ve kirişler kullanılmayıp, tüm duvarlar taşıyıcı sistem vazifesini görmektedir.
  2.  ( Karkas ) Panel Ahşap Ev Sistemi : Bu yapıda taşıyıcı sistem ahşap iskelet ile oluşturulmaktadır. Duvar elemanları, ahşap taşıyıcı iskelet üzerine uygulanan, içeride OSB, alçı, beton ya da lambriden, dış düzeyde ise OSB ve yalı baskı (ahşap siding) ‘den oluşuyor. Cam yünü, XPS gibi izolasyon malzemeleri ile iç ve dış duvarların arasında ayrıca izolasyon yapılıyor.

Sitemizde yer alan ahşap yapı ve ahşap ürünlerin fiyatları proje alanına, kullanılan malzemenin türüne ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Belirtilen fiyatlara KDV ve Nakliye ücreti dahil değildir. AHŞAPHANE tüm ahşap projelerinde üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini garanti eder.