AHŞAP CAFE ve RESTAURANT İMALATI

ZORLU CENTER STARBUCKS CAFE

56 m²

2015

Ahşap Cafe, Ahşap Sosyal Alan

Doğal, Sıcak ve Modern Ahşap Cafe & Restaurant Tasarımları

Gün içerisinde hayatın telaşından sıkılıp küçük bir kaçamak yapmak istediğimiz zaman cafeler ilk durağımız oluyor. İş çıkışı veya tatil gününde bir şeyler yiyip içebileceğimiz mekanlar girmeden önce dış görüşüne bakarız. Şehir hayatının karmaşasında insanlar vakit geçirdiği mekanlarda göze hitap etmesinin yanı sıra içtenlik ve samimiyet aramaktadır.

Ahşap yapıların kendine has insanlara cazip gelen bir özelliği vardır. İşletme sahipleri müşterilerin dikkatini çekmek için ahşap cafe ve restaurant dekorasyonlarına yönelebilirler. Son zamanlarda sayısı hızla artan ahşap cafe tasarımları ile şirin mekanlar ortaya çıkıyor diyebiliriz. Modernlik ve samimiyetin bir arada bulunduğu ahşap cafe ve sosyal tesislerin dekorasyonları her zaman dikkat çekmektedir.

Ahşap Cafe & Restaurant İmalatı

Ahşap cafe veya restoran yaptırmaya karar veren işletme sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir çok faktör vardır. Ahşap cafeyi imalatı gerçekleştikten sonra sürekli tadilat işlemlerinin olmaması gereklidir. Sürekli inşaat halinde olan bir işletmenin müşterileri bu durumu hiç hoş karşılamayacaktır. Uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğimiz bir ahşap cafe için uygun ağaç seçimini yapmalıyız.

Ahşap sosyal tesisler ve cafe imalatında kullanılan ağaçların yapısı dayanıklılık ve uzun ömürlü olması ile doğru orantılıdır. Son ömrünü yaşayan ağaçların lif yapıları oturmuştur. Bu yüzden ahşap yapılar için kullanımı gayet uygundur. Ahşap yapılar sırasında kullanılan ağaçlar emprenye işleminden geçmektedir. Bu işlem sayesinde ahşap malzemelerin yanma oranını azalır, çevre, iklim koşulları, hava koşulları vb. durumlarda çürüme, küf gibi hizmet dışı kalmasına neden olabilecek sebepler ortadan kaldırılmış olur.